Stomatologia Ortodoncja

Galeria

  • 82_a4e94_114.jpg
  • 82_2f87e_114.jpg
  • 82_df005_114.jpg
  • 82_1bf2a_114.jpg
  • 82_48fd4_114.jpg
  • 82_0a6ea_114.jpg
82_a4e94_360.jpg 82_2f87e_360.jpg 82_df005_360.jpg 82_1bf2a_360.jpg 82_48fd4_360.jpg 82_0a6ea_360.jpg
województwo
pomorskie
miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Zaspa
adres:
ul. Jana Pawła II 4a/6
tel:
58 512 11 16
adres profilu:
www.stomatologiaortodoncja.medicoland.pl
godziny i dni otwarcia:
rodzaj jednostki
gabinet stomatologiczny
Umowa z NFZ:
nie
Oddzielne sale:
nie
TV:
nie
Płatność kartą:
nie
NAPISZ DO NAS! przejdź do strony
Od: Kwiecień 13, 2013    60161 odsłon  380 rekomendacji    Rekomenduję!

Personel

Opis

Naszym pacjentom oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną - nie tylko leczymy chore zęby, ale także pomagamy dbać o prawidłowy zgryz i piękny wygląd uzębienia. Wykwalifikowani specjaliści różnych dziedzin stomatologii, a także najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, który wykorzystujemy w naszym Centrum gwarantują naszym pacjentom opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

Stomatologia estetyczna
Białe, równe zęby są bez wątpienia oznaką zdrowia i urody.

Naszym pacjentom oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną - nie tylko leczymy chore zęby, ale także pomagamy dbać o prawidłowy zgryz i piękny wygląd uzębienia. Wykwalifikowani specjaliści różnych dziedzin stomatologii, a także najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, który wykorzystujemy w naszym Centrum gwarantują naszym pacjentom opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

Stomatologia estetyczna
Białe, równe zęby są bez wątpienia oznaką zdrowia i urody. Stomatologia estetyczna wykorzystuje rozmaite metody i środki, pozwalające zmienić kształt, kolor i barwę zębów. Przez co sprawia, że częściej się uśmiechamy.
Braki zębów, bądź ich patologiczne starcie sprawiają, że twarz szybko się starzeje. Dlatego niezmiernie ważne jest uzupełnianie brakujących zębów i odbudowywanie utraconych tkanek zębowych w jak najwierniejszym kształcie.
Stomatologia estetyczna skutecznie, przy pomocy bezpiecznych metod pomaga pozbyć się nierównych, zbyt małych czy też ciemnych zębów. Wygląd naszych zębów zależy jednak od stanu zdrowia całego organizmu, dlatego plan leczenia przygotowywany jest dla każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem jego potrzeb.
Zakres stomatologii estetycznej:
korony porcelanowe i pełnoceramiczne,
wzmacnianie zębów martwych lub bardzo zniszczonych,
mosty porcelanowe i pełnoceramiczne,
implanty,
licówki porcelanowe - cienki płatek porcelany poprawiający wygląd zęba,
wybielanie.

Endodoncja (leczenie kanałowe)
Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem schorzeń miazgi zębów i tkanek otaczających wierzchołki korzeni. Leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe pozwala zlikwidować ból zęba, niejednokrotnie bardzo zniszczonego, zachować go w jamie ustnej, a następnie zrekonstruować.
Leczenie kanałowe to dziś zabieg całkowicie bezbolesny, który polega na wyczyszczeniu wnętrza kanałów, a następnie szczelnym ich wypełnieniu. W naszym centrum podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny mikroskop endodotyczny.

Stomatologia dziecięca
Dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci i młodzieży to stomatologia dziecięca. Najważniejszą kwestią na jaką zwraca uwagę jest zapobieganie powstawaniu problemów stomatologicznych, czyli profilaktyka! Dlatego każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną, nawet jeli pozornie nie ma ku temu powodu. Dobrze, żeby maluszek pojawił się u dentysty już koło pierwszego roku życia, kiedy pojawią się ząbki mleczne. Stomatolog przekaże wówczas rodzicom informacje dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych.

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się przede wszystkim leczeniem zębów, nie zapominając jednoczenie o poprawie ich wyglądu. Dlatego do leczenia wykorzystujemy najnowoczeniejsze materiały charakteryzujące się nie tylko wyjątkową trwałocią, ale także spełniające surowe wymogi estetyczne.
Zakres stomatologii zachowawczej:
wypełnienia kompozytowe oddające niezwykle wiernie naturalny kolor każdego z zębów,
rekonstrukcja zębów.

Ortodoncja
Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowoci w ustawieniu zębów. Często to włanie stomatolog-ortodonta jest tym, który przywraca nam piękny umiech. Wady zgryzu mogą mieć bowiem wpływ na układ całej twarzy. A stłoczone czy powychylane zęby nawet gdy są zdrowe i białe nie wyglądają ładnie. W leczeniu ortodontycznym wykorzystywane są aparaty zdejmowane lub aparaty stałe. Może być ono przeprowadzone w każdym wieku.

Protetyka
Protetyka zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębów oraz koron, a przede wszystkim uzupełnianiem brakujących zębów. Nowoczesne procedury i wysoki standard prac protetycznych pozwala przywrócić naszym pacjentom piękny umiech.
W naszym centrum wykonujemy:
korony wsparte na implantach,
mosty,
protezy częciowe: szkieletowe, bezklamrowe, overdentures,
protezy całkowite uzupełniające brak wszystkich zębów.

Periodontologia
Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz tkanek otaczających zęby, potocznie zwanych "paradontozą".
Choroby błony śluzowej jamy ustnej mogą być odzwierciedleniem chorób ogólnoustrojowych (w tym także chorób dermatologicznych). Z tego też powodu badanie błony śluzowej nie powinno być pomijane w leczeniu stomatologicznym.
Pierwszym objawem chorób dziąseł jest ich krwawienie w czasie szczotkowania, obrzęk i zaczerwienienie. Nieleczone choroby dziąseł prowadzą do chorób przyzębia czego następstwem jest rozchwianie zębów i ich przedwczesna utrata.

Chirurgia stomatologiczna
W naszym centrum wykonujemy szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej:
trudne ekstrakcje (np. usuwanie zębów mądrości),
resekcje wierzchołków korzeni,
radektomie - odcięcie całego korzenia w zębie, który ma kilka korzeni,
hemisekcje - usunięcie połowy zęba wraz z jednym korzeniem,
chirurgia przedimplantacyjna - zabiegi poprawiające iloć koci w miejscu planowanego wszczepienia implantu.

Radiowizjografia cyfrowa
Radiowizjografia cyfrowa dostarcza najwyższej jakości zdjęć cyfrowych i daje szerokie możliwości badawcze. Metoda ta umożliwia szybką i trafną diagnozę, przez co ma bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie pacjenta. Dzięki radiowizjografii stomatolog jest w stanie ocenić długość kanału zęba, gęstość kości, poprawność wypełnienia kanału.
Podczas badania stomatolog na ekranie monitora natychmiast widzi obraz zęba. Zaletą radiowizjografii cyfrowej jest zredukowanie dawki promieniowania o około 90% w stosunku do zdjęcia klasycznego.

Tagi

    Brak przypisanych tagów

Mapa

Proszę czekać, trwa wczytywanie mapy..

Cennik usług

Odbierz rabat!!!!

Powołaj się na serwis Medicoland i skorzystaj z 10% zniżki na leczenie!!!!

 

Odbierz rabat!!!!

Powołaj się na serwis Medicoland i skorzystaj z 10% zniżki na leczenie!!!!